Organizacja egzaminów dyplomowych dla studiów I stopnia - pedagogika II stp.
Zasady organizacji egzaminu dyplomowego dla studentów II roku pedagogiki, studia II stopnia, niestacjonarne wynikające z organizacji roku akademickiego 2024/2025, Regulaminu studiów Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego, Zasad dyplomowania oraz Procedury antyplagiatowej 1. Egzaminy dyplomowe odbywają się w dwóch terminach ustalonych przez Dziekana w porozumieniu z członkami komisji egzaminacyjnych: a) od 31 maja do 28 czerwca 2025 roku. b) od 2 do 30 września 2025 roku. Terminy egzaminów dyplomowych zostaną podane do wiadomości studentów do dnia 30 kwietnia 2025 roku ( dot. punktu a) i do 31 lipca 2025 roku (dot. punktu b). W terminie od 1 lipca do 31 sierpnia 2025 roku egzaminy dyplomowe nie odbywają się. 2. Do dnia 30 kwietnia 2025 roku należy dokonać w formie przelewu na konto opłaty za proces dyplomowania – 400,00 PLN, natomiast wpłat czesnego należy dokonywać zgodnie z indywidualnie wybranym harmonogramem. 3. Do egzaminu dyplomowego może podejść student, który ma zaliczony II rok studiów ( uzyskał zaliczenia wszystkich przedmiotów objętych planem studiów, co potwierdzone jest wpisem ocen przez wykładowcę w systemie informatycznym uczelni ) i uregulował wszystkie wpłaty wobec uczelni. 4. Student wysyła na adres e-mailowy dziekanat@wsh-leszno.pl wiadomość potwierdzającą swoją gotowość do przystąpienia do egzaminu dyplomowego w wyznaczonym terminie wraz z poniższymi dokumentami określonymi w pkt.5. W osobnym komunikacie podane zostaną terminy, w jakich należy przesłać prace dyplomowe do dziekanatu uczelni. 5. Zasady wysyłania prac:
np. Dyplomowanie 9876
- pracę dyplomową w wersji elektronicznej w jednym pliku, w formacie zgodnym z wersją wysłaną promotorowi celem sprawdzenia w JSA, - raport ogólny z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego, który otrzyma student w wersji elektronicznej od swojego promotora, potwierdzający, że praca jest zaakceptowana, - potwierdzenie wpłaty 400 zł za proces dyplomowania (np. potwierdzenie z konta bankowego, potwierdzenie wpłaty za pośrednictwem poczty polskiej w postaci – zdjęcia, skanu, pdf). 6. Na egzamin dyplomowy student wchodzi wraz z następującym kompletem dokumentów w wersji papierowej ( tylko oryginały) :
(płyta CD-R zamieszczona w papierowej kopercie powinna być wklejona na wewnętrznej, ostatniej stronie okładki w sposób umożliwiający swobodne jej wyjęcie).
7. Student składający pracę dyplomową w okresie od 1 lipca do 15 września 2025 r. przystępuje do egzaminu dyplomowego we wrześniu 2025 roku. Złożenie pracy dyplomowej po 15 września 2025 r. może skutkować przystąpieniem do egzaminu dyplomowego w październiku 2025 roku z zachowaniem procedury skreślenia z listy studentów i konieczności reaktywacji na dzień egzaminu dyplomowego. 8. Student, który nie uzyska zaliczenia z seminarium dyplomowego może złożyć wniosek o powtarzanie II roku studiów w terminie 2 tygodni od dnia zakończenia sesji egzaminacyjnej poprawkowej. 9. Student, który nie złożył pracy dyplomowej do dnia 30 września 2025 r. zostaje skreślony z listy studentów. 10. W przypadku usprawiedliwionej nieobecności na egzaminie dyplomowym (np. pobyt w szpitalu, zdarzenie losowe) Dziekan wyznacza dodatkowy termin egzaminu dyplomowego na pisemny wniosek studenta odpowiednio udokumentowany i złożony dziekanacie w terminie 7 dni od daty egzaminu dyplomowego. 11. W przypadku uzyskania oceny niedostatecznej lub nieusprawiedliwionego nieprzystąpienia do egzaminu dyplomowego w ustalonym terminie (ocena niedostateczna per absentiam) student zostaje skreślony z listy studentów. 12. Student skreślony z listy studentów z powodu niezłożenia egzaminu dyplomowego lub pracy dyplomowej może być reaktywowany w ciągu 2 lat na dzień przystąpienia do egzaminu dyplomowego bez konieczności realizowania różnic programowych i nie ma prawa do legitymacji studenckiej i do świadczeń pomocy materialnej. W takim przypadku student składa tylko wniosek o reaktywację na dzień egzaminu dyplomowego i wnosi opłatę reaktywacyjną. 13. W indywidualnych uzasadnionych przypadkach student może złożyć wniosek do Dziekana o wyznaczenie wcześniejszego terminu egzaminu dyplomowego. Zobowiązany jest wówczas do uregulowania wszystkich zobowiązań finansowych wobec uczelni najpóźniej w dniu przesłania pracy dyplomowej do dziekanatu WSH. 14. W dniu złożenia egzaminu dyplomowego absolwent nieodpłatnie otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu studiów. Za wydanie innych zaświadczeń absolwenta uczelni obowiązuje opłata 70,00 PLN. 15. Uczelnia wydaje absolwentowi, w terminie 30 dni od dnia ukończenia studiów, dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem do dyplomu oraz ich 2 odpisy. 16. Student zainteresowany uzyskaniem odpisu dyplomu w języku obcym może złożyć wniosek o wydanie odpisu dyplomu i/lub odpisu suplementu w tłumaczeniu na język obcy wraz z dołączonym dowodem wpłaty w wysokości 20 PLN za każdy dokument najpóźniej do dnia ukończenia studiów.
Uwaga ! Do egzaminu dyplomowego student podchodzi z legitymacją studencką. Prawa studenckie wygasają w dniu złożenia egzaminu dyplomowego!
|